Home O Společnosti
Čeština (Česká republika) Deutsch (DE-CH-AT) English (United Kingdom)
O Společnosti PDF Tisk Email


Historie a vývoj


Firma  FERROKONT, s.r.o., byla založena 02. 07. 1996 dvěma společníky, od kterých byla v roce 1998 odkoupena a po několika změnách jsou v současné době majiteli tři společníci.

Do konce roku 2000 sídlila firma v objektu WPI Letovice, Pražská 257. Od 1. ledna 2001 firma podniká v bývalém objektu Papíren Brno, Česká 632/32. Tento objekt byl v dubnu 2005 odkoupen a stal se majetkem firmy FERROKONT, s.r.o.

Ve svých počátcích se firma zaměřila na výrobu zařízení pro ekologii. Byly vyvinuty a vyráběny kontejnery pro nebezpečné odpady, zařízení pro olejová hospodářství, kontejnery na separovaný sběr a kontejnery na sběr použitého textilu.

Postupně byla rovněž zahájena spolupráce s firmou Project Internacional Praha, pro kterou jsme vyráběli ocelové konstrukce stožárů a příslušenství na výstavbu vykrývačů pro mobilní operátory sítí Oskar, Eurotel a pod.

Dnešním nosným programem firmy je výroba krbových vložek v několika typech a provedeních, včetně bohatého příslušenství k nim, vše pro jednoho z největších německých výrobců krbů.

Sortiment výrobků se neustále rozšiřuje a tak postupně dochází k nákupu nových technologii (plazmového pálícího stroje, laserového stroje, ohraňovacího lisu a pod.) a nárůstu zaměstnanců z původních šesti na současných čtyřicet.

Mimo tento nosný program zajišťuje různé kooperační zakázky pro řadu podniků v rámci okresu.

Z výše uvedeného je zřejmé, že firma za poměrně krátkou dobu své existence potvrdila svou životaschopnost a i nadále má tendenci se rozvíjet.